DreamBox (6.) - tipy a triky

DreamBoxNa serveru Parabola.cz jsme již publikovali několik materiálů o přijímač DreamBox 7000S (dále jen DreamBox). Obliba tohoto přijímače nadále stoupá, stejně tak i množství dotazů, které nám k tomuto přijímači přicházejí.

Pojďme se podívat na některé 'vychytávky', které mohou, hlavně začátečníkům, zjednodušit ovládání přístroje. Upozrňujeme, že některé tipy a triky lze použít jen u některých distribucí.

1. PŘÍJEM PPV KANÁLŮ PAKETU PREMIERE
DreamBox při automatickém vyhledávání nalezne 4 PPV (per pay view) kanály PREMIERE DIRECT a též i 4 PPV kanály PREMIERE EROTIK. Při přepnutí na některý z výše uvedených osmi kanálů příjímač ohlásí 'NVOD Service - please select a starttime' (viz následující obrázek).

 

DreamBox - tipy a trikyNyní stiskneme zelené tlačítko na dálkovém ovladači (dále jen DO). Zobrazí se nám výpis začátků a konců vysílaných pořadů. Šipkami nahoru/dolu vybereme žádanou položku. Výběr potvrdíme stisknutím tlačítka OK na DO.

 

DreamBox - tipy a trikyPokud máme správné kódy, zobrazí se vysílaný pořad.

 

DreamBox - tipy a triky2. KDE NALEZNEME NOVÝ EMU TRAVELLER
Dotaz, který se často opakuje, je kde nalezneme aktuální EMU soft distribuce Traveller. Možnost stažení několika posledních verzí distribuce Traveller nalezneme na adrese: http://www.xs4all.nl/~traveler/Dream/Updates/catalog.xml . Jednotlivé IMG soubory mají velikost okolo 6 MB.

3. PODPORA AUTOUPDATE
Distribuce Traveller ze 17.2.2003 obsahuje novinku Gbox (podporu AU pro některé systémy). Implicitně je Gbox vypnut a je používán původní 'camd'. Aktivovat Gbox místo camd není vůbec složité. V prostředí OS Windows klikneme na START - Spustit a do pole napíšeme telnet 192.168.x.x (místo x dosaďte správná čísla adresy DreamBoxu, např. na 192.168.0.2) a klikneme na OK. Zobrazí se nám následující okno programu:

DreamBox - tipy a triky

Napišeme login (root), stiskneme ENTER, poté vypíšeme heslo (dreambox) a pro aktivaci GBoxu napíšeme 'touch /var/etc/.gbox'. S podporou GBox bylo odzkoušeno AU u polského paketu Polsat Cyfrowy (CA Nagravision, Hot Bird 13E). Během několika sekund byl obraz dekódován. Pro rychlé dekódování při příštím startu DreamBoxu se doporučuje uložit nalezené kódy. Menu GAME - Save keys v menu DreamBoxu.

V případě, že nám možnosti GBoxu nevyhovují, můžeme jej opět vypnout a aktivovat opět camd. Postup je stejný, jen do řádku napíšeme 'rm -f /var/etc/.gbox' .

Parabola.cz
21.2.2003