DreamBox (7.) - tipy a triky (2.)

DreamBoxV šestém díle našeho seriálu o přijímači DreamBox 7000S (dále jen DreamBox) jsme zveřejnili první trojici tipů a triků, které mohou ve větší míře pomoci začínajícím uživatelům přijímače DreamBox.

Do dnešního pokračování jsme vybrali další trojici užitečných rad a informací. Upozorňujeme však, že ne všechny Tipy a triky lze použít ve všech distribucích a jejich verzích.

1. EPG NA PROGRAMECH MTV, VH1, CNN, TRAVEL CHANNEL
Uživatelé dotovaných přijímačů (u nás Philips DSX 6010S) mohou přijímat i elektronický programový průvodce (EPG) u těch stanic, které je samy přímo nevysílají (informace EPG jsou načítány z určitého transpondéru). Tuto možnost bohužel nemá většina 'ostatních' digitálních přijímačů. Dreambox dokáže se streamy EPG na traspondérech pracovat. Výsledek je možnost příjmu EPG i na stanicích jako MTV France, MTV 2 Europe, MTV Base, MTV Hits, VH1 Europe, VH1 Classic, stejně tak i u CNN International, Travel Channel či Cartoon Network France a TCM France.

Abychom si mohli u uvedených stanic EPG zobrazit, musíme na chvíli (cca 1 minutu) přepnout na některý transpondér CSN France. Osvědčený je kmitočet 11,895 GHz (polarizace vertikální, SR 27500, FEC 3/4) na stanici MCM France. Poté bychom měli přijímat EPG na uvedených stanicích. Nevýhodou je EPG ve francouzštině, kladem je samotný titulek pořadu v angličtině (viz následující obrázek).

 

DreamBox - tipy a triky2. RYCHLÉ INFORMACE O PROGRAMU
Některé funkce Dreamboxu, které uživatel potřebuje častěji, jsou uloženy až v několika podmenu. Neustálé vyvolávání MENU a následné hledání v nabídce není nic příjemného a tak je potěšitelné, že v posledních verzích distribuce Traveller je vytvořena 'rychlá cesta' do nabídky STREAM INFO. Rychlým dvojstiskem tlačítka INFO zobrazíme PIDy stanice/transpondéru, informace o kódovacím systému (viz následující obrázek), stejně tak i informace o kmitočtu a síle signálu.

Bez rychlé cesty se do STREAM INFO dostaneme stiskem tlačítka DREAM - výběr položky INFORMACE - OK - STREAM INFO - OK.

 

DreamBox - tipy a triky

3. FAVORITNÍ PROGRAMY
Poslední verze populární distribuce Traveller na první pohled neobsahuje menu FAVORITNÍ PROGRAMY (viz obrázek). Listovat v naladěných programech může uživatel podle satelitu, podle názvu jednotlivých programů či podle názvu jednotlivých paketů.

 

DreamBox - tipy a trikyO možnost vytvářet favoritní skupiny však uživatel ani v nových verzích distribuce Traveller nepřichází. Po zobrazení TV MODE (viz předchozí obrázek) stačí již jen stisknout modré tlačítko na dálkovém ovladači. Zde může uživatel vybírat ze svých favoritních skupin (USER BOUQUETS). Dalším stiskem se pak vrátí do TV MODE.

 

DreamBox - tipy a trikyJak vytvořit favoritní skupinu? Stačí v menu TV (či RADIO) MODE či USER - BOUQUETS stisknout červené tlačítko a vybrat 'CREATE NEW USER BOUQUET'. Z TV (či RADIO) MODE vybereme program a červeným tlačítkem ADD TO USER BOUQUET.

Parabola.cz
28.2.2003