Dreambox (10.) - nahrávání pořadů

Pokud vlastníme Dreambox DM7000S (dále jen Dreambox) a v receiveru nemáme hard disk, můžeme přes síť nahrávat na HDD do PC.

K záznamu TV a R programů na HDD počítače slouží program TuxVision (viz následující obr.).

Dreambox a záznam pořadů

Při prvním spuštění program řádně nakonfigurujeme. Klikneme na tlačítko DESTINATION (vlevo dole) a vybereme složku, do které budeme ukládat zaznamenané programy. Dále pak klikneme na tlačítko OPTIONS (napravo dole).

Dreambox a záznam pořadů

Na kartě DBOX nastavíme IP Adresu Dreamboxu (např. 192.168.0.2), poté Login (root) a Password (dreambox). Zda máte nastavení korektní můžeme otestovat kliknutím na TEST CONFIGURATION. Poté klikneme na tlačítko ZAVŘÍT.

Nyní již máme program nastaven pro záznam TV i R programů. Na Dreamboxu vybereme program ze kterého chceme nahrávat (dle toho, zda jde o Radio či TV, vybereme napravo nahoře typ záznamu).

Náhled můžeme vyvolat kliknutím na tlačítko PREVIEW. Samotný záznam TV či R programu aktivujeme kliknutím na tlačítko RECORD; ukončení nahrávání naopak tlačítkem STOP.

Zaznamenané TV pořady mají příponu MPG, rozhlasové MPA či WAV (podle nastavení v OPTIONS). Videonahrávky můžeme nyní překonvertovat do několika přichystaných formátů programem TREX. Program umožňuje konverzi do formátů: Wave Audio PCM (44,1 kHz, 16 Bit, Stereo), MP3 Audio (44,1 kHz, 128 kBit, Stereo, MPEG1 Layer III), MPEG II PS (6,5 MBit MPEG2 Video, 48,0 kHz 192 kBit MPEG1 Layer II Audio), MPEG I VCD (1,15 MBit MPEG1 Video, 44,1 kHz 192 kBit MPEG1 Layer II Audio), MPEG II SVCD (2,5 MBit MPEG2 Video, 44,1 kHz 192 kBit MPEG1 Layer II Audio), AVI DV (DV Video, 48,0 kHz 16 Bit Stereo Audio), AVI MPEG4 (MS MPEG4 Video, 44,1 kHz 128 kBit MPEG1 Layer III Audio).

Dreambox a záznam pořadů

Před samotným používáním trial verze programu TREX nastavíme složku, do které budeme zkonvertované soubory ukládat (kliknutím na obrázek složky). Poté vybereme soubor(-y) kliknutím na šipku nahoru (vedle ADD). Z pravé části TREXu vybereme formát do kterého hodláme soubor(-y) převést a klikneme na tlačítko se šipkou vpravo.

Program TuxVision společně s TREXem si můžete stáhnout ze stránky Dreambox..

Dřívější články o Dreambox zde.

Parabola.cz
14.3.2003