DreamBox (11.) - editory settingu

V našem seriálu o zajímavém přijímači Dreambox DM-7000S (dále jen Dreambox) jsme Vám, krom samotného představení přístroje, přinesli i několik zajímavých tipů a triků, určených převážně začínajícím uživatelům Dreamboxu.

Dnešní díl věnujeme krátkému seznámení s editory settingu. Podobně jako pro přijímače Humax, ID Digital, Hyundai či Nokia existují i pro Dreambox tzv. settings editory. Editory settingu jsou určené pro kompletní správu nainstalovaných družic a TV a R programů, případně i dalších nastavení (tzv. setting). Setting přeneseme do PC, pomocí editoru settingu jej upravíme a přeneseme zpět do přijímače.

Podobně jako u některých přijímačů můžeme i editory settingu rozdělit do pomyslných dvou skupin. Do první skupiny můžeme zařadit setting editor od samotného výrobce Dreamboxu. Program nese název DreamBox Editor, určený zvláště pro oficiální firmware. Editor můžeme nalézt na stránkách výrobce http://www.dream-multimedia.tv/ .

Dreambox a editory settingu

Pro uživatele neoficiálního firmware je zajímavější program z druhé kategorie do které patří populární freewarový DreamBoxEdit (viz druhý obrázek). Nové verze editoru uvolňuje autor velmi často. Změny a novinky v DreamBoxEditu často reflektují změny v populární neoficiální distribuci Traveller.

Dreambox a editory settingu

Jak můžeme přenést setting do PC?
Pro přenos settingu musíme mít správně nainstalovanou síť (viz minulé články o DreamBoxu). Klikneme na ikonu FTP. Do políčka 'IP Adress Dreambox' vepíšeme IP adresu, kterou jsme přidělili Dreamboxu. 'User name on Dreambox' je root, 'Password on Dreambox' je Dreambox (viz obrázek). Nakonec nastavíme adresář do kterého budeme ukládat setting. Poté klikneme na tlačítko 'Receive Files from Dreambox'. Po několika sekundách máme setting v PC, který můžeme dále upravovat.

Dreambox a editory settingu

Jak přenést setting do Dreamboxu?
Právě přenesený setting či otevřený setting (ikona OPEN) můžeme v několika krocích přenést do Dreamboxu. Klikneme na ikonu FTP a nastavíme potřebné údaje jako při přenosu settingu do PC. Poté klikneme na tlačítko 'Send Files to Dreambox', poté 'Reload settings on Dreambox'. Případně můžeme přístroj restartovat - 'Reboot Dreambox'.

Aktuální verze editoru DreamBoxEdit můžeme nalézt na stránce autora - http://dreambox.happyllama.com/ .

Parabola.cz
28.3.2003