Dreambox (21.) - další settings editor

V minulých dílech našeho seriálu o přijímači Dreambox DM-7000S (dále jen Dreambox) jsme Vás seznámili se dvěma editory settingu - s programy Dreamedit a DreamboxEdit. Prvně uvedený je software od výrobce přístrojů Dreambox firmy Dream Multimedia TV, druhý je dílem fanouška Dreamboxe. Před časem se na internetu objevil další velmi kvalitní setting editor - Dreamset.

Editor Dreamset vychází z původního settings editoru MMEdit pro přijímače Nokia Mediamaster 980x/9860/9902, který postupně měl i velmi dobrou podporu formátu settingů Dreamboxu. Po čase vznikl samostatný program Dreamset, plnohodnotný setting editor pro Dreamboxy.

Program Dreamset má oproti již zmíněným editorům jednu velkou výhodu: jako zatím jediný umí komunikovat s uživatelem v češtině.

Dreamset

Vysvětlivky ikonek v obrázku:
1...vytvoření nového settingu
2...otevření nového settingu
3...uložení settingu
4...uložit jako...
5...hledání duplikátních jmen stanic, transpondérů aj.
6...import souboru (např. SatcoDx)
7...export settingu (např. Lyngsat, HTML)
8...tato funkce není zatím implementována
9...přenos settingu z/do Dreamboxu
10...nastavení editoru (IP adresa, jméno, heslo, barevné rozlišení, fonty, jazyk Dreamsetu)
11...prohlížení databáze programů
12...nápověda
13...konec

ZAJÍMAVÉ FUNKCE
Z funkcí, které by měly přesvědčit uživatele, že DreamSet stojí alespoň za vyzkoušení patří 'Ověření settingu' (pátá ikonka v menu), která vyhledá všechny duplicitní jména programů a sítí, frekvencí. Uživatel si tak může velmi jednoduše udělat pořádek v settingu. Dreamset má i velmi hodnotný 'Import settingu'. Podporované jsou formáty Nokia (M98, DAT), Lyngsat (DAT), Humax (HNF), Nokia DVB (DVB), SatCoDX (SDX) a Dreambox (Services). 'Export settingu' může uživateli nabídnout až tři formáty: Lyngsat (DAT), TEXT a HTML.

Další hodnotné funkce nalezneme i pod kartami 'Hledání' a 'Statistika'. Pod 'Hledání' můžeme velmi jednoduše najít televizní nebo rozhlasový program na jakékoliv družici. Teď už nebude problém najít svůj oblíbený program. 'Statistika' nabízí souhrnné informace o počtu nainstalovaných televizních a rozhlasových programů a datových služeb na jednotlivých družicích.

ZÁVĚR
Dreamset je velmi povedený editor settingu pro přijímače Dreambox. Výhodou je i české menu. Program je šířen jako freeware (zdarma) a můžete si jej stáhnout z této stránky.

redakce
Parabola.cz
2.11.2003