Redukce GSM

CENA : 400,- Kč

Mnozí z Vás již vlastní programátor Phoenix nebo Infinity-Phoenix USB. Ti umí samozřejmě komunikovat s kartami formátu ISO-7816. V tomto komunikačním formátu pracují i všechny GSM SIM karty. Jelikož však všechny telefony používají tzv. malou SIM kartu, stává se problémem, jak přizpůsobit malou kartu standardnímu programátoru.

A proto nabízím všem zájemců o zálohování dat ve Vašich GSM kartách následující redukci a podrobný návod včetně SW, jak si zálohovat popř. upravit a obnovit telefonní seznamy v SIM kartě.

Pro práci se seznamy v kartě úplně vystačí program Cardinal , který jsem převzal ze stránek SCHEMA99. Nemusí se instalovat, stačí archiv rozbalit a spustit CARDINAL.EXE. 

Nejprve si připravíme SIM kartu, kterou zavřeme do redukce následujícím způsobem:

Redukci odjistíme pohybem plíšku ve směru šipky OPEN (na obrázku doprava - klikni pro detail)
    
poté dvířka redukce otevřeme a do těchto dvířek POD plíškové úchytky zasuneme SIM kartu (na obrázku pohybem shora dolů) - kontakty musíme vidět a při zasouvání zkosená hrana MUSÍ být nahoře.
    
Dvířka zavřeme při mírném tlaku shora a zajistíme pohybem plíšky ve směru šipky CLOSE. Nyní máme redukci připravenu a můžeme ji vložit do programátoru Phoenix. Ten MUSÍ být nastaven na frekvenci 3,57 MHz a správnou funkci Phoenix (NE Smouse).

Spustíte program CARDinal :

se objeví uprostřed Vaší pracovní plochy. Klikněte myší na nápis "click here" a v nabídce si zvolte SETTINGS. Při prvním zpuštění si musíte nastavit parametry Vašeho programátoru :
 
Těmto nastavením vyhovuje převážná většina programátorů Phoenix. Tlačítkem CLOSE uzavřete nastavovací nabídku.
Opět klikněte na "click here" a z nabídky vyberte SmartCard - SIM Editor

Abyste mohli plnohodnotně manipulovat s daty v kartě, MUSÍTE nejprve zadat Váš PIN (jako po zapnutí mobilního telefonu) v nabídce SECURITY - Enter PIN

Dávejte si pozor, aby psaní Vašeho PINu NIKDO nesledoval, neboť se vpisuje volně (žádné hvězdičky jako u hesla)! Po zadání stiskněte tlačítko OK a program si platnost PINu v kartě ověří. Pokud je v pořádku, můžete začít manipulovat s telefonními seznamy.
HLAVNÍ seznam telefonních čísel najdete pod tlačítkem MODRÉ "A":
Význam tlačítek vpravo je již z grafiky dosti jasný.

Pokud budete s programem experimentovat do hloubky a objevíte další potřebné či zajímavé funkce, napište mi postupy a výsledky a já je zde zveřejním, aby byly prospěšné všem.

Zpět na stránku Hotové výrobky