InfraPC

500,- Kč


Umožňuje ovládat počítač pomocí LIBOVOLNÉHO infračerveného dálkového ovládání (evropského typu). Zařízení se připojí pomocí prodlužovacího kabelu na libovolný COM - sériový port.

VHODNÝ KABEL :

Cena : 100,- Kč

Samotné kouzlo není až tak v tomto samotném zařízení, ale v ovládacím programu, který umožní ovládat prakticky VŠECHNY funkce PC. Avšak vlastní program (freeware + oficiální překlad do češtiny včetně několika desítek stránkového helpu) neumí nic BEZ tohoto malého doplňku - a to je ten správný název - oba : InfraPC i program Girder  se opravdu vzájemně doplňují a umožní netušené možnosti ovládání Vašeho počítače. 

A opět první krásná vlastnost programu : nemusí se instalovat, stačí přiložený archiv rozbalit a spustit jediný EXE soubor. Zobrazí se úvodní obrazovka "prázdného" systému :

Nejprve musíme nastavit vlastnosti programu, HLAVNĚ vstupní zařízení - jelikož je vše v češtině, doufám, že není potřeba další podrobný komentář :

   

Poté v pravé části v prázdném bílém okně stiskneme pravé tlačítko myši a vybereme Přidat skupinu, kterou si podle potřeby nazveme :

Na nové skupině stisknem pravé tlačítko myši a vybereme Přidat příkaz, který si vhodně pojmenujeme. Co má příkaz vykonat si jistě vyberete ze záložek Okno, O.S., Příkaz, Girder, Myš, Klávesnice nebo Pluginy. Program se umí i učit neznámé příkazy nebo sekvence a kombinace ovládacích příkazů a funkcí. Věřím, že každý, kdo se s programem blíže seznámí, ocení jeho funkce a všestrannost.

Pokud máte zařízení správně nastaveno, spustíte jej klávesou F9 (může to program dělat sám při startu) a vpravo dole se objeví ZELENÁ signalizace jeho chodu. Poté při stisku libovolného tlačítka ovladače zelená indikace blikne oranžově a vlevo od ní se objeví jedinečné číslo. Aby jste přiřadili tlačítko funkci, stiskněte Learn Event a poté zvolené tlačítko ovladače. Pokud vše proběhne správně, vlevo dole se objeví oznámení Data IR přijata a číslo se zobrazí velkými písmeny na displeji uprostřed :

Podle nastavení prostředí můžete funkci uvést v činnost (buď ihned, nebo po odložení programu), aby jste zkontrolovali správkou činnost celého systému. Další pomocné volby pro vykonání příkazu jsou jistě dostatečně výmluvné.

Pokud si někdo nebude jistý postupem, nebo něco nebude fungovat, dobře napsaný a přehledný Help Vám jistě pomůže. Samotné zařízení InfraPC je před distribucí zákazníkovi dokonale testováno a jeho funkci 100% zaručuji.

Zpět na stránku Hotové výrobky